Krakov (Krakow)

Publikoval admin v

V rámci dovolené ve slovenských Kysuckých Beskydech jsme se vydali na prohlídku polského Krakova. Cestu jsme absolvovali bez nutnosti kupovat si dálniční známku. Chtěli jsme si ji zkrátit podle mapy, ale pokud nemáte GPS nebo podrobnou mapu, tak je asi lepší držet se cedulí u silnice.
Do Krakova jsme jeli z Oščadnice (SK) a přijeli jsme po silnici číslo 7. Cesta do centra vedla pořád rovně, a když už jsme viděli tramvaje, tak jsem akorát dojeli ke Carrefouru na adresese Zakopiańska 62‎. Tam jsme nechali auto, přešli na druhou stranu silnice po které jsme přišli, zeptali jsem se jak a za kolik se dostaneme do centra. Nasedli jsme na tramvaj a asi za 15 minut jsme byli u hradu (Wawel). Odtud jdou turisti po Royal trail skrz historické centrum na durhou stranu hradeb a zase zpět. Stejně jsme to udělali i my.
Krakov je hezké historické město, kde se dá i levně nakoupit, např. boty pro děti 🙂
Cestou zpátky jsme si postáli v koloně, ale jinak byla silnice celkem solidní.
Před slovenskými hranicemi jsme se ještě stavili v obchodě (typu Lídl) a zjistili jsme, že je tam celkem levně. Např. litrová zmrzlina v přepočtu asi za 20,-Kč. Tak jsme si koupili raději pivo 🙂
Kategorie: Cestování